Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Newsy > ARM Cortex-A72 i Mali T-880 czyli nowa moc dla smartfonów

ARM Cortex-A72 i Mali T-880 czyli nowa moc dla smartfonów

ARM Cortex-A72 i Mali T-880

Wydaje się, że rok 2015 będzie swoistym preludium do prawdziwej ewolucji w świecie smartfonów i tabletów, która to według najnowszych koncepcji ARM zaplanowana jest na rok 2016. Niedawno opublikowano plany wydawnicze i przyszłość naszych kompaktowych urządzeń mobilnych i jak się okazało czeka je niemały „upgrade”. Okazuje się bowiem, że nadchodzące układy Cortex-A72 i Mali T-880 będą nie tylko znacznie wydajniejsze niż najpopularniejsze obecnie układy (m.in. dzięki nowego chipsetowi CCI-500) ale również cechować się będą wyższym poziomem energooszczędności. Wszystko to będzie możliwe przede wszystkim z racji znacznego zmniejszenia procesu produkcji (z 28 nm do 16 nm).

ARM Cortex-A72 i Mali T-880Oczywiście pamiętajmy też, że takie słupki z wykresami przewidywanej wydajności często są wytworem marzenia i że często dotyczą one wskazania wydajności w tzw. warunkach laboratoryjnych ;) W każdym razie jeśli ktoś planuje zakup obecnie high-endowego smartfona, to może się wstrzyma do przyszłego roku skoro planowana taka rewolucja w świecie urządzeń mobilnych…

Źródło: TechReport.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*