Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Obudowy > Antec Six Hundred V2 – gaming style

Antec Six Hundred V2 – gaming style

Antec Six Hundred V2

Jak pamiętamy z mini-poradnika obudowy komputerowe możemy podzielić m.in. na fabrycznie wyciszone jak także wręcz stworzone do wentylacji. Na naszym rynku jest kilka popularnych firm, które mają w swojej ofercie zarówno jedne jak i drugie konstrukcje. Ostatnio miałem okazję trochę dokładniej przyjrzeć się Six Hundred V2,przedstawicielce gamerskiej rodziny obudów popularnejfirmy Antec. Jakie wywarła wrażenie? Zapraszam na test!

Typ obudowy midi-tower
Wymiary 491 x 212 x 492 mm
(odpowiednio wysokość x szerokość x dlugość)
Waga 6,9 kg
Kompatybilne płyty główne m-ATX, ATX
Materiał blacha 0,8 mm (szkielet i panele boczne)
oraz
plastik (top i front)
Opcje wentylacyjne 2x 120 mm z przodu
1x 120 mm z tyłu
1x 120 mm z boku
1x 200 mm na górze
Wentylatory w zestawie 1x 120 mm z tyłu (z regulacją prędkości pracy, podświetlany na niebiesko)
1x 200 mm (z regulacją prędkości pracy, podświetlany na niebiesko)
Ilość zatok 5.25″ 3
Ilość zatok 3,5″ 6
Ilość zatok 2,5″ 1
Panel I/O 3x USB 2.0
1x Audio Input
1x Audio Output
1x Power Switch
1x Reset Switch
Miejsce na kartę graficzną ok. 300 mm
(+ kilka mm jeśli ktoś nie będzie mieć dysków na wysokości karty)
Miejsce na cooler CPU ok. 162 mm
Inne zewnętrzna zatoka hot-swap dla dysków 2.5″
Sugerowana cena detaliczna ok. 330 zł

Antec Six Hundred V2 – pierwsze wrażenia

Antec Six Hundred V2 już na pierwszy rzut oka prezentuje się nietypowo bo wręcz „agresywnie”. Owszem, barwy obudowy (srebrny, szary i czarny) może tego nie zdradzają ale niewątpliwie jest  ona przeznaczona dla użytkowników poszukujących niestandardowych kształtów i rozwiązań. Potwierdza to m.in. boczne okno  z plexi, nietypowy kształt topu (z miejscem na 20 cm wentylator), specjalne uchwyty czy też półprzezroczysty ciemny element topu (między panelem I/0 a górnym wentylatorem). W każdym razie od razu widać, że nie jest to klasyczna konstrukcja dla typowego użytkownika.

Antec Six Hundred V2 - widok ogólny

Antec Six Hundred V2 - widok ogólny

Antec Six Hundred V2 - widok na panel I/0 oraz półprzezroczystą wstawkę

Z tyłu da się zauważyć kilka kolejnych aspektów charakterystycznych dla firmy Antec. Po pierwsze mamy tutaj specjalne przełączniki do regulacji prędkości pracy fabrycznie dołączonych wentylatorów (wraz z obudową mamy dwa – jeden 120 mm z tyłu oraz jeden 200 mm na górze) czy też włącznik/wyłącznik podświetlenia górnego wentylatora czy. Naturalnie jak przystało na obecne standardy zasilacz montowany jest na dole.

Antec Six Hundred V2 - widok z tyłu

Antec Six Hundred V2 - przełączniki i włączniki

Antec Six Hundred V2 – wnętrze

Po dotarciu do wnętrza obudowy stwierdzić można, że zadbano tutaj o przyzwoitą aranżację okablowania (jeden duży otwór obok zasilacza oraz dwa mniejsze otwory przy górnych partiach płyty głównej) czy też potężny otwór w tacce na płytę główną (ba, wielkości połowy płyty głównej). Niestety widocznych jest też kilka „niedociągnięć”. Przede wszystkim zasilacz nie ma żadnych silikonowych podpórek, śledzie kar rozszerzeń są wyłamywane (podobnie jak dwa otwory na przepusty gumowe) zaś montaż dysków i napędów optycznych odbywa się przy użyciu klasycznych śrubek. Cóż, widać „ten typ tak ma”…

Antec Six Hundred V2 - prezentacja wnętrza

Antec Six Hundred V2 - prezentacja wnętrza

Antec Six Hundred V2 - prezentacja wnętrza

Na pocieszenie mogę natomiast dodać, że mamy tutaj zintegrowaną kieszeń hot-swap (dla dysków 2.5″), na kable mamy dodatkowe miejsce obok kieszeni na napędy i dyski zaś z przodu mamy duży filtr przeciwkurzowy a zamontować tu możemy dwa 120 mm wentylatory (przydatna opcja na lato).

Antec Six Hundred V2 - hot-swap 2.5"

Antec Six Hundred V2 - z przodu jest miejsce na dwa 120 mm wentylatory

Antec Six Hundred V2 - a tak wygląda duży filtr przeciwkurzowy zamontowany z przodu

Antec Six Hundred V2 - widok od strony tacki na płytę główną

Antec Six Hundred V2 - dodatkowe miejsce na kable

Antec Six Hundred V2 – w praktyce

Na potrzeby praktycznego testu (przede wszystkim wentylacyjnego) „skleciłem” w Antec Six Hundred V2 następującą platforma sprzętową:

  • Procesor: Intel Core i5 760
  • Cooler CPU: Noctua NH-C14
  • Płyta główna: MSI P55-GD85
  • Pamięci RAM: DDR3, 2x 2 GB OCZ Reaper 1600 MHz
  • Karta graficzna: AMD Radeon HD6870
  • Zasilacz: Antec HCG-620

Sam montaż nie nastręczył większych problemów poza trzema aspektami. W przypadku mojej platformy sprzętowej niezbędne okazały się dodatkowe przedłużacze kabli zasilających do płyty głównej (EPS 8pin oraz ATX 24pin), okazało się, że najpierw lepiej zamontować przednie wentylatory a dopiero potem dyski (w innym wypadku trudno poprawnie zamknąć front z wentylatorami) a ponadto montaż 2.5” dysku SSD na samym dole obudowy także nie należy do zbyt intuicyjnych. Owszem, ostatecznie dysk 2.5″ jest zamocowany na gumowych podkładkach ale z drugiej strony dyski SSD raczej zbyt mocno nie wibrują…

Antec Six Hundred V2 - Tak wygląda złożona platforma za dnia...

Antec Six Hundred V2 - ...a tak wieczorem...

Następnym etapem było oczywiście sprawdzenie możliwości wentylacyjnych. Sprawdziłem je przy wykorzystaniu popularnej aplikacji LinX oraz weryfikacji temperatur procesora (to właśnie na coolery CPU największy wpływ mają górne wentylatory w takich obudowach). Możliwości obudowy sprawdziłem w dwóch trybach: Stock (z fabrycznymi wentylatorami) oraz „+ 2 fans” (z dwoma wentylatorami z przodu). Jako dwa dodatkowe wentylatory z przodu posłużył SilentiumPC Mistral (oba podpięte pod 8V). Efekt? Rzućmy okiem na poniższy wykres:

Antec_Six_Hundred_V2_wydajność_wentylacji

Cóż, nie da się ukryć, że tak naprawdę już fabryczna wentylacja w zupełności wystarcza dla kogoś, kto ekstremalnie nie podkręca. Owszem, dodatkowe dwa wentylatory z przodu potrafią zapewnić dodatkowych kilka stopni jednak jak pokazują wyniki to już raczej dotyczy kogoś, kto „goni za każdym stopniem Celsjusza”…Co do pomiaru głośności, to na chwilę obecną nie posiadam specjalnej aparatury pomiarowej jednak po latach doświadczeń z obudowami i wentylatorami w kwestii kultury pracy fabrycznych wentylatorów mogę polecić najwyżej tryb Low – wentylatory wtedy słychać ale jest to jak najbardziej akceptowalne.

Antec Six Hundred V2 –  podsumowanie

Antec Six Hundred V2 to konstrukcja skierowana dla osób poszukujących dość nietypowych / gamingowych kształtów i kilku sprawdzonych, praktycznych rozwiązań (jak np. aranżacja okablowania czy też montaż zasilacza na dole). Nie jest to oczywiście obudowa idealna ale z drugiej strony wydaje się być wierną wizją obecnej koncepcji obudowy dla graczy i entuzjastów lubiących efektowne podświetlenie. Wprawdzie fabrycznie zamontowane wentylatory pracują cicho jedynie w trybie Low jednak w zupełności wystarcza to do poprawnej wentylacji obudowy.

Antec Six Hundred V2 - widok ogólny

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*