Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Obudowy > Antec Eleven Hundred – recenzja obudowy

Antec Eleven Hundred – recenzja obudowy

Antec Eleven Hundred - Logo

Jak wiemy (a przynajmniej wiedzą o tym na pewno zaawansowani użytkownicy) firma  Antec od dość dawna kojarzona była m.in. z nietuzinkowymi obudowami (np. fabrycznie wyciszona P183 V3). Wydawać by się mogło, że przez pewien czas miała ona pewnego rodzaju okres „gamingowej stabilizacji” gdyż poza dość efektowną serią Lan Boy Air czy też Dark Fleet jakoś mniej było na rynku takich bardziej stonowanych obudów tej marki. Istnieje jednak dość duża szansa, że rok 2012 będzie pewnego rodzaju „przebudzeniem” Anteca. Pierwszym dowodem na potwierdzenie tej teorii jest chociażby nowy model obudowy – Eleven Hundred. Czy faktycznie jest to obudowa „przełomowa” dla tej marki? Zapraszam na recenzję Antec Eleven Hundred aby się o tym przekonać.

Antec Eleven Hundred to dość duża konstrukcja typu midi-tower. Jej wymiary to bowiem 527 x 236 x 546 mm (wysokość x szerokość x długość) a zatem nie jest to pierwsze lepsze „pudełko”. Pod względem wagi obudowa plasuje się według mnie w tzw. mocnej wadze średniej a to dlatego, że Antec Eleven Hundred waży ok. 9 kg. Pod względem design’u obudowa ta łączy zarówno aspekty gamingowe jak też i klasyczne. Mamy tutaj bowiem dość agresywny meshowy front (cały front posiada filtry przeciwkurzpwe), duże boczne okno z plexi zaś same kształty obudowy są zarówno ostre (np. przejście między topem i frontem) jak też i obłe (np. wytłoczenie na górze oraz na panelach bocznych).

Antec Eleven Hundred - Obudowa w pełnej krasie

Antec Eleven Hundred - Obudowa w pełnej krasie

Przód obudowy Antec Eleven Hundred jest jakby trójdzielny. Mamy tutaj bowiem meshowe zatoki (trzy zewnętrzne 5.25″, sześć wewnętrznych typu 3.5″ oraz dwie wewnętrzne typu 2.5″), boczne pionowe „wstawki” oraz front panel ulokowany na samej górze przedniej części obudowy. W obrębie front panelu mamy: 1x Mic, 1x Audio, 2x USB 2.0 oraz 2x USB 3.0. Z tyłu obudowy widoczne są natomiast następujące charakterystyczne elementy: fabrycznie zamontowany wentylator typu 120 mm, dwa duże otwory na węże, wyłącznik podświetlenia górnego wentylatora oraz dziewięć zaślepek kart rozszerzeń. Jest to zatem obudowa kompatybilna nie tylko ze standardowymi płytami ATX ale również XL-ATX. Naturalnie zasilacz montowany jest jak przystało na współczesną konstrukcję czyli na dole obudowy.

Antec Eleven Hundred - Przód obudowy

Antec Eleven Hundred - Front panel obudowy

Antec Eleven Hundred - Tył obudowy

Antec Eleven Hundred - Przełącznik z tylu obudowyPanele boczne Antec Eleven Hundred nie są identyczne. Jeden z nich jest bowiem „wyposażony” w duże okno z plexi  zaś drugi jest ze specjalnym wytłoczeniem oraz miejscem na opcjonalny wentylator typu 120 mm (wentylator generowałby nadmuch bezpośrednio w stronę spodu socketu). Panel „roboczy” posiada ponadto miejsca  na dwa opcjonalne wentylatory typu 120 mm. Wentylatory te możemy zamontować na wysokości karty graficznej  a tym samym możemy nieco jej „ulżyć” podczas cieplejszych dni. Warto jednak zadbać o dodatkowe filtry na wspomniane wentylatory gdyż w standardzie takowych tutaj niestety nie ma. Co zaś się tyczy blach użytych w Antec Eleven Hundred, to według mnie są podobnej klasy co w obudowie Fractal Design Arc Midi Tower (waga obudów również jest podobna).

Antec Eleven Hundred - Panel boczny

Antec Eleven Hundred - Panel bocznySpód obudowy jest z jednej strony dość prosty ale z drugiej też dość praktyczny. Mamy tutaj bowiem cztery solidne nóżki (niestety plastikowe) oraz filtr przeciwkurzowy (gęsta siateczka) pod wentylatorem z zasilacza. To co jednak jest tutaj praktyczne to to, że wspomniany filtr jest bardzo łatwo dostępny niezależnie od tego czy obudowa jest w pozycji leżącej czy też stojącej.

Antec Eleven Hundred - Spód

Jak przystało na współczesne gamingowe konstrukcje wnętrze Antec Eleven Hundred jest cale czarne (no, może nie licząc srebrnych nitów). Od razu da się tutaj również zauważyć niemal całą praktyczną naturę tej obudowy. Mamy tutaj bowiem duży otwór na backplate coolera CPU, zaawansowaną aranżację okablowania (otwory wypełnione przepustami gumowymi, specjalne wytłoczenia na opaski zaciskowe) czy też bez-narzędziowy montaż kart rozszerzeń, napędów optycznych i dysków. Warto także zwrócić uwagę, że na karty graficzne przewidziano tutaj ok. 330 mm zaś na cooler CPU przewidziano ok. 180 mm. Nie da się również przegapić kilku innych niezbyt często spotykanych rozwiązań. Należy do nich m.in. to, że tuż obok kieszeni na dyski możemy zamontować (w dwóch plastikowych wbudowanych uchwytach) dwa wentylatory typu 120 mm zaś sam montaż napędu optycznego sprowadza się jedynie do delikatnego wciśnięcia plastikowego uchwytu. Dość nietypowe jest też tutaj podłączenie zasilania fabrycznie zamontowanych wentylatorów. Podłączone są one bowiem do małej płytki PCB, do której wystarczy tylko podpiąć wtyczkę molex. Nie ma tutaj niestety żadnej regulacji wspomnianych wentylatorów. możemy spróbować co najwyżej odłączyć je od wtyczki i podłączyć do płyty głównej lub panelu sterującego. Jeśli zaś chodzi o możliwości wentylacyjne, to poza fabrycznie zamotywanymi wentylatorami możemy sumarycznie zamontować jeszcze siedem „śmigiełek” typu 120 mm (dwa przed dyskami, dwa za dyskami, dwa na panelu bocznym oraz jeden wentylator pod płytą główną).

Antec Eleven Hundred - Wnętrze

Antec Eleven Hundred - Filtr pod zasilaczem

Antec Eleven Hundred - Fabrycznie zamontowane wentylatory

Antec Eleven Hundred - Miejsca na wentylatory 120 mm przy HDD

Antec Eleven Hundred - Bez-narzędziowy montaż napędów optycznych

Jeśli zaś chodzi o miejsce pod tacką na płytę główną, to w Antec Eleven Hundred mamy ok. 25 mm. Jest to naprawdę wystarczająca ilość miejsca do swobodnego schowania kabli z zasilacza. Warto także zauważyć, że wspomniany bez-narzędziowy montaż napędów optycznych jest jednostronny (uchwyty / zaczepy są tylko od strony panelu „roboczego”) zaś nad płytą główną mamy dwa szerokie otwory do przeprowadzenia tam np. kabla zasilającego typu 8pin EPS. Przyznam szczerze, że nie wiem jeszcze po co jest drugi podłużny otwór gdyż wiązki 24pin ATX raczej nikt tam nie będzie prowadzić (a na pewno nie bez solidnych porcji przedłużacza).

Antec Eleven Hundred - Wnętrze

Na potrzeby zweryfikowania realnych możliwości montażowych oraz wentylacyjnych w obudowie Antec Eleven Hundred złożona została przykładowa platforma sprzętowa oparta m.in. o takie podzespoły jak:

 • Procesor: Intel Core i5 760 @ 3,6 GHz
 • Płyta główna: MSI P55-GD85
 • Chłodzenie procesora: be quiet! Dark Rock Pro C1
 • Karta graficzna: Asus Radeon HD6950 DirecCU II 1 GB + Arctic Accelero Twin Turbo II
 • Zasilacz: Antec HCG-620
 • Dyski: 2x HDD (w tym jeden WD Caviar Black a dokładnie WD1002FAEX 1TB)

Akcesoria montażowe Antec Eleven Hundred:

Antec Eleven Hundred - Akcesoria

Platforma złożona w Antec Eleven Hundred:

Antec Eleven Hundred - Platforma testowa

Montaż poszczególnych podzespołów przebiegł bez żadnych problemów. Przepusty na przewody są wystarczająco solidne aby nic nie wypadło (jak to czasem się zdarza w niektórych tańszych obudowach) zaś płytę główną można było zamontować w obudowie bez uprzedniego demontowania coolera CPU. Ułożenie kabli pod tacką to naturalnie przy takiej ilości miejsca wręcz “poezja” aczkolwiek warto pamiętać o przedłużaczach zasilania 8pin EPS oraz 24pin ATX. Przy takim ułożeniu zasilacza jak na powywszy zdjęciu nawet tak długie kable jak ma Antec HCG-620 okazały się niewystarczające. W każdym razie Antec Eleven Hundred to na tyle przestronna obudowa, że całość wygląda po zmontowaniu bardzo przejrzyście. Mało tego, przy aranżacji okablowania z zasilacza na upartego można się obyć bez opasek zaciskowych:

Antec Eleven Hundred - Aranzacja okablowania

Na potrzeby zweryfikowania możliwości wentylacyjnych Antec Eleven Hundred postanowiliśmy sprawdzić temperatury „newralgicznych” podzespołów zadając im stosowne obciążenie przy zamontowanej fabrycznej baterii wentylatorów (1x 120 mm z tylu oraz 1x 200 mm na górze):

 • CPU <- 10 minut testowania aplikacją LinX (procesor @ 3,6 GHz przy 1,33 V)
 • GPU <- 6 „zapętlonych” testów Advanced Crysis 2 Benchmark Tool (AC2BT)
 • NB <- j.w.
 • HDD <- kopiowanie 10 GB danych

Jakie zatem mamy w Eleven Hundred temperatury poszczególnych podzespołów? Poniższy wykres powinien wszystko mniej więcej powiedzieć:

Antec Eleven Hundred - TemperaturyTemperatury CPU i GPU są praktycznie identyczne jak w przypadku Fractal Design Arc Midi Tower. Najwyraźniej boczne otwory wentylacyjne oraz duży wentylator na górze dobrze się tutaj sprawdzają. Temperatura dysku ledwo co drgnęła zatem mimo braku wentylatora z przodu nie jest tutaj najgorzej. W przypadku temperatury NB różnica między Idle a Stress wynosiła 10 stopni Celsjusza 40 vs 50). Niewykluczone, że latem różnica ta byłaby większa jednak od czego jest możliwość poprawy wentylacji? Pamiętajmy, że tutaj dostajemy tylko dwa wentylatory w zestawie natomiast zamontować możemy jeszcze siedem dodatkowych.

Muszę przyznać, że Antec Eleven Hundred to pod wieloma względami naprawdę dobrze przemyślana obudowa. Jest ona naprawdę solidna zaś praktyczne udogodnienia sprawiają, że montaż komponentów jest szybki i bezproblemowy. Dodajmy do tego jeszcze fakt, że Eleven Hundred to naprawdę przestronna konstrukcja a okazuje się, że jest to coś czego może poszukiwać pragmatyczny gracz PC. Owszem, nie jest to obudowa ani idealna (brakuje mi np. filtrów z boku i na górze) ani też super tania (na naszym rynku kosztuje ok. 600 zł*) jednak z pewnością jest to gamingowy, dobry i praktyczny styl firmy Antec. Jest to zatem coś, na co zapewne czekała spora część zwolenników tej firmy. Jak widać warto było cierpliwie poczekać.

Antec Eleven Hundred - Logo* sugerowana cena detaliczna

2 komentarze

 1. Naprawdę, błagam wrzucajcie na koniec tabelkę z plusami i minusami produktów ;P

  • OptimalowieC Prawi:

   Spokojna głowa :) Obecnie ciągle jeszcze się przyzwyczajamy do nowego layoutu a tabelka oczywiście się przyda tylko nie chcemy jakiejś pierwszej lepszej ale coś bardziej „pro” jak was stąd musimy też znaleźć stosowne rozszerzenie :)

Trackbacks for this post

 1. Antec Three Hundred Two | BestPCInfo.pl - newsy, poradniki, recenzje, unikalne testy - [...] to na rynku obudów. Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność “obcowania” z obudową Eleven Hundred i faktycznie dało się tam…
 2. Antec, CES 2013 i nowe koncepcje obudów komputerowych | BESTPCINFO.PL - newsy, poradniki, recenzje, unikalne testy - [...] obudów komputerowych. Naturalnie model M1100 to po prostu “militarna” wersja obudowy Eleven Hundred zaś P280 White to po prostu…

Leave a Comment

*