Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > AMD Radeon RX 480 i spektakularna premiera

AMD Radeon RX 480 i spektakularna premiera

AMD Radeon RX 480

Wczoraj miała miejsce oficjalna premiera nowych kart graficznych – AMD Radeon RX 480, bazujących na architekturze Polaris. W zależności od redakcji i przeprowadzonych testów karty te były przyjmowane przez recenzentów albo stosunkowo ciepło (jako całkiem dobra alternatywa dla R9 390 lub GTX 970) albo raczej neutralnie (z racji np. dość wysokiej temperatury rdzenia albo dość wysokiego poboru prądu jak na 14 nm układ). Nieco po premierze na jaw wyszły jednak jeszcze inne intrygujące aspekty na temat kart  Radeon RX 480. Zarówno zagraniczne jak i rodzime serwisy zwracają bowiem uwagę, że:

  • deklarowany pobór prądu tych kart wykraczać może poza możliwości energetyczne slotów PCI-E (zdarza się, że pobór prądu przez te karty sięga nawet 200W)
  • karty te powinny w standardzie posiadać albo wtyczkę PCI-E 8-pin albo już 2x 6-pin (bez tego overclocking jest niemal niemożliwy)
  • sugerowana cena detaliczna na Polskę (1170 zł) jest wyraźnie zaniżona względem cen sklepowych (realnie ok. 1350 zł)

Żeby tego było mało, to tak naprawdę opinie to podziel również cała masa użytkowników. Czy zatem faktycznie premiera AMD Radeon RX 480 jest iście spektakularna czy też AMD wydało kartę, która nie była w 100% sprawdzona przez wewnętrznych testerów firmy?

Źródło: DVHardware.net / PCPer.com / PCLab.pl / PurePC.pl / Gry-Online.pl

One Comment

  1. Niezły sprzęt, jak dla mnie Radeon robi najlepsze karty.

Leave a Comment

*