Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > AMD Radeon HD7830 lub HD7790 – przypadkowy przeciek?

AMD Radeon HD7830 lub HD7790 – przypadkowy przeciek?

Radeon HD7830Znany w komputerowym środowisku serwis Tom’s Hardware otrzymał niedawno na testy od firmy Afox dość dziwną wersję Radeona HD7850. Dlaczego dziwną? Otóż dlatego, że była ona wyposażona w 768 procesorów strumieniowych a nie tak jak pełnoprawna karta w 1024. Redaktorzy zdziwieni również wydajnością karty postanowili zajrzeć do jej specyfikacji w GPU-Z 0.6.0 a ich oczom ukazał się następujący obraz:

Radeon HD7830

Ilość procesorów strumieniowych jest niższa niż w HD7850 ale wyższa aniżeli w HD7770. Kartę, którą testowali można prawdopodobnie uznać za „niespodziankę” jaką chce zgotować nam AMD – Radeona HD7830 lub też HD7790. Rozmowa z dostawcą karty ujawniła, że firma Afox otrzymała od AMD nietypowe układy graficzne (prawdopodobnie przeznaczone na rynek OEM). Czy faktycznie „czerwoni” szykują premierę nowej karty ze średniej półki czy też był to tylko „sampel inżynieryjny”, który miał się nie wydostać z laboratorium zbyt wcześnie? Czas pokaże…

Źródło: VideoCardz.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*