Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > AMD Radeon HD6790 – ilość jednostek ROP jest za duża? Będzie rev. 2.0?

AMD Radeon HD6790 – ilość jednostek ROP jest za duża? Będzie rev. 2.0?

AMD_logoSporo użytkowników zapewne pamięta nie tak dawne „złote czasy” kiedy to bez problemu można było zmodować Radeona HD6950 do HD6970. Najprawdopodobniej właśnie w związku z owym „niedopatrzeniem” AMD (albo sprytem użytkowników-modderów) wprowadzono rev. 2.0 tych kart. Nie wykluczone jednak, że to nie ostatnie takie przymusowe wprowadzenie na rynek nowych rewizji kart graficznych ze strony „zielonych”. Ostatnio bowiem na światło dzienne wyszła informacja jakoby w niektórych kartach Radeon HD6790 dostarczanych na testy i do sklepów występowała różna ilość jednostek ROP.

Okazało się bowiem, że część kart graficznych z serii HD6790 nie posiada 16 jednostek ROP (tak jak przewidywałaby specyfikacja) ale aż 24 co sprawia, że w kwestii wydajności i ceny karty te są trudniejsze do określenia. Z tego też względu osobiście sugeruję na niektóre testy patrzeć z „przymrużeniem oka” (a przynajmniej w miarę możliwości zorientować się czy testowana karta ma 16 czy 24 jednostki ROP). Ciekawe co jeszcze ciekawego w tym roku AMD przygotuje nam z takich „niespodzianek”? :)

Źródło: NordicHardware.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*