Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > AMD, JEDEC i pamięci GDDR6 – specyfikacja prawie gotowa?

AMD, JEDEC i pamięci GDDR6 – specyfikacja prawie gotowa?

AMD JEDEC i GDDR6

Jak dobrze wiemy obecnie w high-endowych kartach graficznych spotykamy pamięci typu GDDR5. Nie jest chyba wielką tajemnicą, że zawsze jakiś „standard” będzie wcześniej czy później zastąpiony czymś nowszym i szybszym i nie inaczej będzie w przypadku wspomnianych pamięci. Nie jest bowiem wykluczone, że pamięci GDDR6 wejdą masowo na rynek już w przeciągu dwóch lat a to dlatego, że obecnie AMD i organizacja JEDEC (Joint Electron Devices Engineering Council) są na końcom etapie ustalania finalnej specyfikacji pamięci GDDR6. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem a specyfikacja będzie satysfakcjonowała wiele firm, to standard GDDR6 obowiązywać będzie na rynku prawdopodobnie przez ponad 5 lat (co w branży IT oznacza „szmat czasu”).

No ale na razie czekamy na zatwierdzenie pełnej i oficjalnej specyfikacji. Spodziewamy się jeszcze szybszych pamięci o mniejszym zapotrzebowaniu na prąd i z dużym potencjałem do overclockingu. Czy tak też będzie w praktyce? Czas pokaże…

Źródło: LegitReviews.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*