Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > AMD i gorący bug związany ze sterownikami Crimson Edition

AMD i gorący bug związany ze sterownikami Crimson Edition

AMD - Logo

Wydaje się, że w dobie nadchodzącej przedświątecznej gorączki AMD ma niemały problem. Okazuje się bowiem, że jej najnowsze sterowniki – Crimson Edition – mają do zaoferowania m.in. gorący bug. I to dosłownie! Sterowniki Crimson Edition powodują bowiem, że wentylatory coolera GPU karty graficznej nie pracują szybciej niż 20% (najprawdopodobniej zablokowane jest sterowanie PWM). O ile w przypadku tzw. biurowego użytkowania karty graficznej nie byłoby to jeszcze wielkim problemem (a przynajmniej nie przy dobrze wentylowanej obudowie) o tyle gracze mają już się czego obawiać.

W przypadku długotrwałego intensywnego obciążenia karty kiedy wentylatory nie zwiększają swoich obrotów temperatura rdzenia może osiągnąć na tyle wysoką wartość, że dość szybko taktowanie rdzenia zostanie zredukowane (wiadomo, aby nie przegrzać karty) zaś efektem będzie tzw. throttling i ogromny spadek wydajności. Naturalnie AMD już zapowiedziało prace na stosownym tzw. hotfixem naprawiającym pracę sterowania wentylatorem jednak nie wiadomo kiedy uda się uporać z tym problem, Do tego czasu lepiej ostrożnie obchodzić się z kartą graficzną i najlepiej…w nic nie grać…

Źródło: TechReport.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*