Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Procesory > AMD Bulldozer vs reszta świata czyli wyścig na przedpremierowe benchmarki

AMD Bulldozer vs reszta świata czyli wyścig na przedpremierowe benchmarki

AMD_logoJak to zwykle przed dużymi premierami bywa cały świat IT uraczany jest co chwila albo nowymi rekordami w overclockingu (ostatnio dość głośno było o rekordzie w OC procesora od AMD, który na potrzeby testu pracował z taktowaniem ponad 8,4 GHz!) albo mniej lub bardziej konkretnymi wynikami z wybranych benchmarków. Ostatnio np. zestawiono wyniki z ponoć bezpośredniego „starcia” platformy AMD (opartej o ośmio-rdzeniowego Bulldozera) z dwoma platformami Intel (jedna oparta o procesor Core i5 na LGA 1155 a jedna o procesor Core i7 980X na LGA 1366). W każdym razie Porównano możliwości tych platform m.in. teście renderowania oraz w grze Dirt 3 i jak się rzekomo okazało nowy procesor od AMD w renderowaniu był wydajniejszy od Core i5 (223 FPS vs 188 FPS) zaś w grze Dirt 3 był nieco wydajniejszy od Core i7 980X (82,8 FPS vs 80,9 FPS).

Czy jest to tylko odwrócenie uwagi od przesunięcia premiery Bulldozerów czy też faktycznie będziemy mieli w końcu godną konkurencję i ceny topowych procesorów Intela nagle staną się bardziej atrakcyjne? Cóż, czas pokaże…

Źródło: Guru3D.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*