Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Gry PC > ALSEN na Intel Extreme Masters 2013

ALSEN na Intel Extreme Masters 2013

ALSEN na Intel Extreme Masters 2013

Od 18 do 20 stycznia bieżącego roku Katowice będą największym w Polsce skupiskiem graczy komputerowych. Po raz pierwszy bowiem w Polsce zorganizowana zostanie Gala Intel Extreme Masters 2013 w katowickim Spodku. Już teraz wszystkich pasjonatów gier komputerowych serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. A trzeba przyznać, będzie co oglądać!

ALSEN Team na Gali w Katowicach!

Alsen na 40m2 stoisku poszczyci się swoją grupą  ALSEN Team czyli  polską profesjonalną organizacją e-sportową, której sponsorem strategicznym jest Alsen Marketing Sp. z o.o. Celem organizacji jest propagowanie i rozpowszechnianie sportów elektronicznych. Na stoisku Alsen będzie możliwość rozgrywek turniejowych oraz spróbowania swoich sił w najbardziej popularnych grach. Najlepsi gracze zostaną uhonorowani nagrodami oraz dostaną możliwość członkostwa w naszej drużynie Alsen Team. Rozgrywki będą trwały przez 3 dni.

Alsen Team to zespół aktywnych graczy sportów elektronicznych czego dowodem jest ilość drużyn, w których rywalizują na turniejach online i LAN. Najważniejsze w nich to drużyny: Call of Duty 4 – do największych jej sukcesów można zaliczyć zajęcie 1 miejsce na Tolkmicko Khaotic Battle 2011, 2 miejsce na Electronic Games Patry 2011 czy 3 miejsce na tegorocznej edycji EGP 2012; Fifa 12, w skład której zalicza się Mistrza Polski z 2011 r. oraz 2012 r., złotego medalistę EGP 2012, oraz złotego medalistę FIWC Polska 2012. Ponadto Alsen Team to drużyny: League of Legend oraz Counter-Strike. Ilość członków całego zespołu to ponad 50 osób.

Słów kilka o turnieju

Intel Extreme Masters to głównie trzydniowy turniej w StarCraft II oraz League of Legends. W przypadku SF II zmierzy się 24 graczy, natomiast jeśli chodzi o LoL 8 zespołów – zwycięzcy z obydwóch kategorii awansują do kolejnych rund. W 18.01 – piątek zostanie rozegrana faza grupowa, w sobotę faza pucharowa, natomiast w niedzielę spotkania, których wyniki zadecydują o klasyfikacji końcowej. Łączna pula nagród w turniejach wynosi 82 tysiące dolarów (50 tysięcy w przypadku LoL-a i 32 w przypadku SCII).

Drugim wydarzeniem mają być finały międzynarodowego turnieju w grze World of Tanks – one również odbędą się w specjalnie przygotowanej strefie ze sceną. Będzie można na niej śledzić rywalizację 8 zespołów, które zostały wytypowane w internetowych kwalifikacjach. Na najlepszych czekają nagrody finansowe o wartości 15 000 euro.

Podczas eventu odbędą się także otwarte turnieje organizowane przez Electronic Sports League we współpracy z firmą Intel – Your Road To Katowice. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w gry: Counter-Strike: Global Offensive oraz FIFA 13. W obydwu wezmą udział osoby z całej Europy. Najważniejszy dzień dla graczy to niedziela, podczas której rozegrane zostaną finały. Dla najlepszych graczy w popularnego CS’a czeka nagroda pieniężna – 7 000 dolarów, natomiast najlepsi w grę FIFA otrzymają ultrabooki.

Warto również wspomnieć, iż Intel Extreme Masters to impreza ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Poza publicznością, która przychodzi zobaczyć na żywo zmagania najlepszych graczy komputerowych na świecie, wiele osób ogląda turniej w telewizji internetowej ESL TV. ESL szacuje, że transmisja z imprezy dotrze do ponad 4 milionów ludzi z ponad 170 krajów.

Impreza będzie otwarta dla wszystkich w piątek, sobotę i niedzielę od 12 do 22. Wstęp na Intel Extreme Masters jest bezpłatny. Więcej informacji pod tym adresem.

Źródło: Informacja prasowa

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*