Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Alpenföhn K2 – konkretny konkurent dla Noctua NH-D14

Alpenföhn K2 – konkretny konkurent dla Noctua NH-D14

Alpenföhn_logoJak pamiętamy na tegorocznych targach CeBit firma Alpenföhn zaprezentowała kilka ciekawych wizji coolerów CPU. Była wśród nich m.in. konstrukcja typu doble tower, na której zamontować można nawet trzy wentylatory (dzięki czemu może być bardzo konkretnym konkurentem np. dla Noctua NH-D14). Dziś wiadomo o niej trochę więcej. High-endowy cooler CPU autorstwa Alpenföhn nosi nazwę K2, „wyposażony” jest on w osiem niklowanych heat-pipe’ów, posiada dwa fabrycznie zamontowane wentylatory (jeden 140 mm i jeden 120 mm) a zamontować na nim możemy jeszcze jeden (zakładając, że umożliwi nam to konstrukcja obudowy oraz płyty głównej).

Cóż, nie da się ukryć, że Alpenföhn K2 robi wrażenie. Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie cooler ten pojawi się na rynku jednak spekuluje się już na temat jego sugerowanej ceny. Jak przystało na tego typu konstrukcje nie będzie ona najniższa – ok. 75 euro (bez VAT-u). Nie podano jeszcze również żadnych informacji odnośnie kompatybilności K2 jednak przy tej cenie nie spodziewałbym się aby producent zaprojektował go jedynie z myślą o procesorach Intel. W każdym razie potrzeba czasu aby to potwierdzić…

Źródło: TCMagazine.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*