Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > 36 rdzeni i router w jednym stali procesorze

36 rdzeni i router w jednym stali procesorze

36 rdzeni w procesorach

Dawno dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma rzekami i za siedmioma fabrykami procesorów żyli sobie ludzie-gracze. Ludzie Ci korzystali z komputerów jedno-rdzeniowych, potrafili ułatwiać sobie przy ich pomocy życie a nawet uprzyjemniać sobie czas przy pomocy gier komputerowych. I to było dobre. Z czasem jednak „Bóg-Intel” stwierdził, że dwa rdzenie w procesorze ułatwią ludziom-graczom życie jeszcze bardziej. I tak powstały dwa rdzenie w jednym CPU. Dzięki temu ludzie mogli wykonywać na komputerach kilka czynności jednocześnie i to bez długiego oczekiwania na reakcję aplikacji/systemu. Naturalnie dzięki dwóm rdzeniom procesory potrafiły podołać co raz bardziej rozbudowanym grom komputerowym. I to też było dobre.

„Bóg-Intel” doszedł jednak do wniosku, że stworzy procesory z czterema rdzeniami. Ot tak, na zapas aby ludzie mogli korzystać z pełni życia i z pełni możliwości gier komputerowych oraz wszelakiej maści aplikacji biurowych. Jak pomyślał tak też zrobił. I to też było dobre. Ludzie mogli w końcu płynnie grać w najbardziej wymagające gry zaś konfiguracje multi-GPU nie sprawiały już specjalnych problemów.

Mamy jednak obecnie rok 2014, gry komputerowe zaczynają już w pełni wykorzystywać cztery rdzenie procesora (i więcej) a więc pora przewidzieć chyba kolejne zwiększenie ilości rdzeni w CPU. Na ten moment mamy wprawdzie jednostki obliczeniowe z 8 rdzeniami i HT ale widać co niektórzy „wizjonerzy” patrzą jeszcze dalej w przyszłość. Oto bowiem pojawił się ostatnio koncept 36-rdzeniowego procesora. Mało tego, poszczególne rdzenie procesora miałyby się ze sobą komunikować nie tak jak dotychczas (poprzez dedykowaną „ścieżkę”) ale poprzez…zintegrowany w procesorze router. Cóż, na chwilę obecną brzmi to może mocno futurystycznie ale kto wie, może za jakiś czas ludziom faktycznie przyda się 36 rdzeni w procesorze? Pytanie tylko czy to też będzie dobre…

Źródło: TweakTown.com

One Comment

  1. I to wszystko jeszcze będzie wykonane z grafenu, a konkurencytjnym produktem będą procesory kwantowe. btw kiedyś z podobnym odczuciem nieprawdopodobieństwa czytało się o 40sto megabitowym necie, wiec kto wie…

Leave a Comment

*